Reklamy pište TU

shy-1.gif picture by sadistic_vampChceš být SB?KLIK shy-1.gif picture by sadistic_vamp - POZASTAVENO

Warcraft

5. ledna 2008 v 11:13 |  Pc hry
WarCraft je postaven do mýtických světů Azerothu a Draenoru. Azeroth se původně skládal pouze z jednoho kontinentu složeného ze zemí Lordaeronu, Quel´Thalasu, Khaz Modanu a samotného Azerothu. Druhý příchod Plamenné Legie dal ale obyvatelům Azerothu poznat dlouho zapomenutý druhý kontinent, zvaný Kalimdor. Ten byl narozdíl od lidmi a trpaslíky obývaného Azerothu, obydlen Temnými Elfy, Taureny a dalšími zvláštními rasami. Když se národy Lordaeronu a Quel´Thalasu Vysokých Elfů staly zřídlem nákazy Nemrtvých, začali se Lidé zajímat také o třetí kontinent - arktický Northrend, který leží daleko na severu a který je domovem ďábelského Krále Lichů, Ner´Zhula. Celkově je Azeroth velice různorodým světem, je domovem pro mnoho zajímavých ras, jakými jsou Lidé, Orkové, Trpaslíci, Elfové, Trollové a Draci. Zde je datovaná historie světa WarCraftu, od jeho zrození a přetváření Titány až po nejposlednější události...
Vzdálená minulost: Zrodil se vesmír. Jak plynuly tisíciletí od jeho zrození, začali mocní Titáni z Vělké Temnoty formovat světy. Přinášeli řád tam, kde dosud vládl jen chaos. Největší z Titánských hrdinů, Sargeras, sloužil jako ochránce nesčetných světů vytvořených Titány. Bohužel byl Sargeras zkažený démonskými bytostmi ze Spletitého Podsvětí, proti kterým sám vždy bojoval. Zmatený Sargeras postupem času uvěřil, že celá jeho dosavadní práce byla špatná a spolu s démony začal plenit světy, které kdysi spolu s ostatními Titány pracně tvořil. Podmanil si démony z řad Eredarů a Nathrezimů, kteří mu pak věrně sloužili a pomáhali mu vytvářet armádu, kterou nazývali Plamenná Legie. Když byla jeho amráda připravená, táhl s ní od světa ke světu a po ní zůstávaly jen trosky spálených zemí.
Milióny let nazpátek: Polobožská rasa Titánů přináší řád do světa Azerothu poražením a uvězněním Starých Božstev, která obývala původní svět. Poté Titáni přešli k formování krajiny a vytváření podmínek pro život nižších ras.
Stovky tisíc let nazpátek:Titáni vytvořili různé živočišné druhy, které budou Azeroth obývat. Mezi prvními byli Draci, později je následovali Kaldorei, Lidé, Trpaslíci a další.
-15,000: Zrodila se rasa Temných Elfů (Kaldorei) a vybudovala velkou společnost v srdci velkého kontinentu Kalimdoru. Začali si zahrávat s primitivní magií Studny Věčnosti a bezděky způsobili pád světa.
-14,416: Narodili se Malfurion a Illidan Stormrageovi.
-13,220: Narodila se Tyrande Whisperwind.
-9,415: Démonická Plamenná Legie, přilákána vlnícími se energiemi vysílanými ze Studny Věčnosti, započala masivní invazi, která měla mít za následek vysátí energie světa. Temní Elfové, kteří nebyli schopni porazit zuřící démony, byli donuceni se spojit s prastarými Draky. Spolu se svými novými spojenci vyhnali Legii ze světa. Následný konflikt byl tak zničující, že se veliký kontinent Kalimdoru roztrhal a dal tak vzniknout novým zemím Azerothu a Northrendu. Velká část pevniny se ponořila do hlubin oceánu. Temní Elfové měli strach z nového příchodu Plamenné Legie a tak přísahali, že již nikdy nebudou používat magii. Illidan Stormrage je uvězněn pod Horou Hyjal za své zločiny proti Temným Elfům.
Alexstrasza Životabudič, Malygos Spřadač Kouzel, Nozdormu Nekonečný a Ysera Snilek, dohromady známí jako čtyři dračí aspekty, věnovali každý část své energie ke stvoření Duše Démona. Duše Démona byl artefakt obrovské moci, schopný ovládat ostatní Draky, stejně jako způsobovat poškození agentům Plamenné Legie. Neltharion Dozorce Země (později známý jako Deathwind) odmítl vložit svou energii do Duše Démona, čímž se stal nejmocnějším z Pětice Draků, jemu jedinému zůstala celá jeho síla.
-5,415: Ani po katastrofě, která postihla Kalimdor, nebyla část Temných Elfů ochotna vzdát se milované magie. Tito odpadlíci vedení Dath´Remarem byli vyhnáni z Kalimdoru, aby již více nemohli ohrožovat poklidný Kalimdor. Tito vyhnanci si začali říkat Vysocí Elfové, nasedli do lodí a vydali se přes moře, kde se usadili v hájích Quel'Thalasu. Ani zde ale neměli klid. Jejich nová domovina byla neustále napadána kmeny původních obyvatel - Trollů. -2,315: V Lordaeronu byla založena říše Arathor.
-2,115: Vysokým Elfům hrozí ztráta jejich území Quel'Thalasu díky neutuchajícím válkám s Trolly. Vyhledají proto pomoc u Lidí z Arathoru. Na oplátku za jejich pomoc při boji s Trolly souhlasí, že je naučí vše ze svého umění magie. Nakonec se jim s liskou pomocí podaří vymýtit většinu Trollů z Lordaeronu.
-2,015: Díky nedbalému využívání magie lidmy se Plamenná legie opět začíná zajímat o Azeroth. Je založen Řád Tirisfalu. Mocní Strážci Tirisfalu jsou pověřeni bojovat tajnou válku proti agentům Legie, aniž by o ní kdokoliv z Lidí věděl.
-615: Časté potyčky a rozepře uvnitř lidské říše Arathoru vyústí v rozdělení území na sedm autonomních národů: Alterac, Azeroth, Dalaran, Gilneas, Kul Tiras, Lordaeron a Stromgarde.
-440: Narodila se Aegwynn, Strážce.
-240: Aegwynn porazila v souboji Sargerase, pána Plamenné Legie. Sargerasův nenávistný byl ale spjat s duší Aegwynnina nenarozeného syna Medivha.
396: Narodil seMuradin Bronzebeard.
518: Narodil se Cairne Bloodhoof.
540: Kil'jaeden, který byl druhý ve velení Plamenné Legie uzavírá smlouvu s Ner'zhulem, vůdcem Orků v Draenoru. Na oplátku za své služby Legii získají Orkové (a Ner'zhul obzvlášť) obrovskou moc a přístup do nových světů, které mohou dobývat.
543: Ačkoliv je Plamenná Legie z Azerothu vypovězena, stále s nemalou pomocí Ner'zhula pokračuje v rozkladu Orčích kmenů ve světě Draenoru.Kdysi vznešené, šamanistické klany Orků se začínají slučovat v jeden a vytvářejí běsnící Hordu.
545: Narodil se Gul'dan.
545-550: Horda zaútočila a porazila Draenei a poté i další rasy, obývající Draenor. Tato jatka na čas nasytila touhu po krvi, ale nedlouho poté začínají jednotlivé kmeny Orků bojovat mezi sebou.
546: Narodil se Antonidas.
547: Narodil se Anduin Lothar.
553: Narodil se Uther the Lightbringer.
555: Gul'dan, který se ukázal být velmi slibným studentem magie Orků, se stává žákem Ner'zhula.
559: Aegwyn porodila svého syna, Medivha, kterému je souzeno stát se Posledním Strážcem.
Narodil se Kel'Thuzad.
564: Narodil se Llane, Princ Azerothu.
565: Gul'dan začíná studovat démonickou magii po vedením Kil'jaedena.
Narodil se Khadgar.
570: Když si Ner'zhul uvědomil důsledky smlouvy, kterou podepsal s démony, pokusil se od ní odstoupit. Nechtěl vidět svůj lid poražený a zničený. Kil'jaeden byl ale jeho obratem velice rozzloben a přísahal šamanovi pomstu za jeho zradu. Démon nabídl stejnou smlouvu jeho učedníkovi Gul'danovi, který ji okamžitě přijal a pokračoval tam, kde Ner'zhul skončil. Založil Stínový Koncil, který vládl Hordě. Stínový Koncil začal spolupracovat se Spletitým Podsvětím a spolu nalezil nové světy k dobývání.
571: Když bylo Medivhovi dvanáct let, byl přemožený strážcovskou mocí ve svém nitru a upadl do hlubokého komatu. Narodil se Grom Hellscream.
577: Prince Llane dosáhl věku požadovaného pro korunovaci.
Medivh se probouzí z komatu. Ačkoliv má zdánlivě plnou kontrolu nad svou mocí, ve skutečnosti je plně pod vlivem Sargerasovy duševní nadvlády.
Medivh se přesunul do věže v Karazhanu, zde pokračuje ve svém studiu.
580: Medivh poprvé kontaktoval Gul'dana a Stínový Koncil.
581: Medivh a Gul'dan spolu uzavřeli dohodu. Medivh otevře portál mezi Azerothem a Draenorem a ukáže Gul'danovi umístění hrobky démona Sargerase. Na oplátku Horda přemůže národy Lidí a zničí Medivhovy nepřátele. Ani jedna ze stran si není vědoma toho, že tato dohoda hraje do karet démonu Kil'jaedenovi.
583: Medivh, posedlý šíleným duchem Sargerase, otvírá Temný Portál a Orčí Horda započíná svou invazi do Azerothu.
Orkové zaútočili na pevnosti Stormwind, ale neuspěli. Velitelé hordy se začínají hádat mezi sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama